Logo
Już oficjalnie: Koalicja przeciwko PiS. Europejscy Demokraci razem z Kijowskim!

fot. Paweł Jaworski

27 września 2016 16:48

Wielu polityków od miesięcy bezskutecznie apelowało o jeden wspólny front walki z obecnie rządzącą partią Prawa i Sprawiedliwości. Kością niezgodny wciąż pozostawały rozgrywki partyjne, z tego powodu z Platformy Obywatelskiej doszło w ostatnim czasie do rozłamu. Teraz stało się jasne: Europejscy Demokraci pójdą ramię w ramię z Mateuszem Kijowskim.

"Współpraca opozycji, ugrupowań opozycyjnych pod auspicjami Komitetu Obrony Demokracji to jest najlepszy pomysł, żeby zbudować skuteczną, nie tylko polityczną, ale programową, ideową, alternatywę wobec tej demolki, którą PiS funduje Polsce. Kiedy byliśmy w PO zabiegaliśmy o to, żeby platforma włączyła się w koalicję Wolność Równość Demokracja. Mieliśmy wielu zwolenników tego pomysłu, w tym premier Ewę Kopacz. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować z partiami opozycyjnymi, a grono jest szlachetne i piękne" – mówił na konferencji prasowej Jacek Protasiewicz z koła "Europejskich Demokratów".

"KOD od 10 miesięcy widzi poważne zagrożenia dla demokracji w Polsce, stara się mobilizować ludzi wobec obrony podstawowych wartości. Na wiosnę zaprosiliśmy polityków ze wszystkich środowisk, dla których ważna jest demokracja, równość, wolności obywatelskie, do tego, aby razem, solidarnie walczyć o dobrą Polskę. O Polskę, która naprawdę będzie dobra, a nie psuta przez dobrą zmianę. Mamy nadzieję, że z czasem cały blok prodemokratyczny skutecznie przywróci w Polsce demokrację, przywróci to wszystko, co jest nam odbierane. Cieszymy się z tego, że blok się powiększa i mamy nadzieję, że zamiast się dzielić, będziemy się łączyć. Spory polityczne trzeba odłożyć na drugi plan i zjednoczyć się w imię jedności" – dodawał Mateusz Kijowski na konferencji w Sejmie.

PJ
Źródło: TVP Parlament