Logo
Kaczyński krytykuje Szałamachę, Waszczykowskiego i Radziwiłła

fot. Paweł Jaworski

3 lipca 2016 09:14

Po głosowaniu na kongresie Prawa i Sprawiedliwości, w którym partia wyłoniła władze, Jarosław Kaczyński skrytykował w przemówieniu pracę trzech ministrów. Odniósł się także do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

"Minęło tylko 8 miesięcy. Wiem, że to za mało, by formułować jakiekolwiek ostateczne oceny. One mogą być tylko bardzo wstępne. Można powiedzieć tak: idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła. Jest czołówka, ale jest także i ariergarda, są tabory. Co tam jest? Uszczelnienie systemu podatkowego, super ważna sprawa, ostatecznie rozstrzygnięcie tego, by istniało kompetentne kierownictwo gospodarcze, które zawiaduje całością spraw, bo całość spraw to dzisiaj plan Morawieckiego. Sprawa aparatu dyplomatycznego, który w tej chwili jest jeszcze w niemałej części po prostu stary. Pewien niepokój wzbudza także sytuacja w sferze służby zdrowia. Może się mylę, ale wydaje mi się, że zaawansowanie prac nad tą, tak bardzo potrzebną zmianą, jest tam jeszcze zbyt małe" - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Odnosząc się do kwestii sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, Jarosław Kaczyński stwierdził, że prezes Rzepliński łamie Konstytucję: "To my dzisiaj bronimy Konstytucji, a prezes Rzepliński jest głównym przeciwnikiem jej przestrzegania. Jest przeciwnikiem demokracji. Łamię Konstytucję i próbuje się przedstawiać jako jej obrońca".

 
PJ
Źródło: 300polityka / fot. Paweł Jaworski