Logo
Kaczyński: TK to nie zespół ludzi, na których zstąpił Duch Święty

fot. Paweł Jaworski

18 października 2016 13:00

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej kolejny raz zapowiedział zmiany dotyczące struktury sądownictwa w Polsce. Lider partii rządzącej przekonywał, że Trybunał Konstytucyjny nie jest instytucją "na którą zstąpił Duch Święty".

"Warto to przekazać opinii publicznej w kontekście sporu o Trybunał Konstytucyjny i takie zupełnie naiwne przeświadczenie, że TK to zespół ludzi, na których zstąpił Duch Święty i będą podejmowali tylko praworządne, korzystne dla społeczeństwa decyzje. Wniosek jest jeden. Sfera sądownicza w Polsce to jest sfera, w której muszą być dokonane bardzo daleko idące, podkreślam bardzo daleko idące, zmiany w sferze instytucjonalnej i personalnej" - mówił Jarosław Kaczyński.

"W tej sprawie mamy do czynienia co najmniej z jednym zabójstwem. Tu mamy do czynienia z czymś, co można określić jako mafia. A że w tej mafii uczestniczyli ludzie wysoko postawieni w hierarchii społecznej, to pokazuje tylko stan tzw. elit. Ja mówię w cudzysłowie" - dodawał lider PiS w kontekście afery reprywatyzacyjnej.

PJ
Źródło: Konferencja prasowa