Logo
Kamiński u Olejnik: PiS-owi łatwiej byłoby wygrać wybory parlamentarne, niż Dudzie prezydenckie

1 listopada 2016 20:53

Michał Kamiński, były polityk Platformy Obywatelskiej, wyrzucony z partii przez Grzegorza Schetynę, a obecnie poseł Europejskich Demokratów był gościem Moniki Olejnik. Rozmowa dotyczyła nie tylko problemów, z jakimi boryka się obecnie opozycja, ale także rządów Prawa i Sprawiedliwości.

"Mogę się z panią założyć, że prezydent Duda podpisze reformę edukacji. Na końcu prezydent zawsze robi to, czego żąda od niego Jarosław Kaczyński. Nawet, jeżeli zdaje sobie sprawę, że to dla niego jest szkodliwe. Żeby wygrać wybory prezydenckie, nie można być prezydentem jednej partii" – mówił Michał Kamiński.

"Dzisiaj to nie jest wykluczone, bo byłbym nieuczciwy, gdybym tak mówił, ale na dzisiaj PiS-owi łatwiej byłoby wygrać wybory parlamentarne, niż Dudzie wybory prezydenckie" – przekonywał polityk Europejskich Demokratów.

"Z całą pewnością nie wyważę otwartych drzwi, jeśli powiem, że jest wielu posłów PO, którzy czytają te sondaże i zdają dobie sprawę, ze jeżeli człowiek, który aspiruje do lidera opozycji, króluje w rankingu niepopularnych polityków i depcze po piętach najbardziej niepopularnym politykom obozu rządzącego, to trudna przesłanka do tego, żeby budować świetlaną przyszłość PO" – skomentował sytuację w Platformie Obywatelskiej.

PJ
Źródło: "Kropka nad i" TVN24