Logo
Kampania społeczna zachęcająca do pojednania się katolików z homoseksualistami

6 września 2016 18:05

Ruszyła pierwsza tego typu w Polsce, kampania społeczna mająca na celu zachęcenie katolików oraz osób związanych ze środowiskiem LGBT do pojednania się.

Kampania o nazwie „Przekażmy sobie znak pokoju” ma uświadamiać, że „z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych”. W akcję zaangażowali się m.in.: Halina Bortnowska, redaktor naczelna miesięcznika "Znak "Dominika Kozłowska, Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś z kwartalnika "Więź", teolożka i publicystka "Tygodnika Powszechnego" Zuzanna Radzik.

Na ten cel otworzono stronę internetową. W całej Polsce mają zawisnąć banery ukazujące „znak pokoju” osoby z różańcem na nadgarstku oraz drugiej z tęczową bransoletką. Organizatorzy chętnie cytują słowa papieża Franciszka: „"każda osoba, niezależnie od swojej orientacji seksualnej musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską, by uniknąć jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji, a zwłaszcza wszelkich form agresji i przemocy".

KD

Za:polsatnews.pl