Logo
Kanada przyjmie 300 tys. imigrantów. Obywatele protestują

1 listopada 2016 08:42

Jak oświadczył w poniedziałek minister ds. imigracji, obywatelstwa i uchodźców John McCallum, Kanada przyjmie 300 tys. imigrantów w 2017 roku. Podkreślił, że wyznaczenie stałej kwoty to podstawa wzrostu imigracji w przyszłości. Planom ministerstwa sprzeciwiały się środowiska antyimigranckie, natomiast przedsiębiorcy chcieli zwiększenia liczby imigrantów.

Jak zauważa zauważa agencja Reutera, oświadczenie ministra oddala zarzut, że McCallum ostatecznie uległ presji środowisk sprzeciwiających się przyjmowaniu większej liczby imigrantów. Przypomina też, że wielu wiodących kanadyjskich przedsiębiorców domagało się od ministerstwa zwiększenia pułapu przyjmowanych imigrantów do 450 tys. w ciągu najbliższych pięciu lat. Ich zdaniem pomogłoby to ożywić gospodarkę oraz wspomóc koła biznesu przyciągnięciem utalentowanych specjalistów z całego świata.

Pomysłom tym sprzeciwiały się środowiska anty-imigranckie, które wskazywały, że już w 2016 roku Kanada przyjmuje rekordową liczbę aż 300 tys. imigrantów. Wśród nich pokaźną grupę stanowili uchodźcy syryjscy. Do Kanady przybyło ich łącznie 25 tys. Zdaniem rady ds. multikulturalizmu, kraj ten nie powinien koncentrować się na uchodźcach, a raczej postarać się, by do Kanady trafiali wyjątkowo utalentowani przedsiębiorcy oraz najzdolniejsi studenci, którzy będą przyczyniać się do wzrostu gospodarczego i rozwoju innowacyjności. 

NW

Źródło: TVP Info