Logo
Kancelaria Sejmu publikuje nagrania z Sali Kolumnowej. Na nagraniach Ci, którzy mówili "nie mogli wejść" [WIDEO]

5 stycznia 2017 00:14

Batalia opozycji o udostępnienie nagrań z Sali Kolumnowej Sejmu RP, w której posłowie głosowali ustawę budżetową 16 grudnia zakończyła się. Kancelaria Sejmu udostępniła nagrania. Okazało się, że nagrani są także Ci, którzy krzyczeli, że nie mogli wejść na salę. Wyraźnie też widać, że głosowanie w takich warunkach nie powinno mieć miejsca.

Różowa marynarka posłanki Pomaskiej widoczna jest z daleka. Kancelaria Sejmu zdecydowała się jednak opublikować nagranie, na którym wyraźnie widać, że posłanka nie miała problemów z tym, żeby wejść na salę. To samo dotyczy partyjnego kolegi - Rafała Trzaskowskiego oraz Jana Grabca.

"Nigdy nie mówiliśmy, że nie można było wejść. Owszem, było tak, że blokowano nam wejście. Potem mogliśmy wejść na salę, ale nie dopuszczano nas do głosu, uniemożliwiono zgłoszenie wniosków formalnych. Chodzi o to, że nie mogliśmy brać czynnego udziału w obradach. Na filmie widać tę barierę krzeseł utworzoną przez posłów PiS. Co z tego, że wpuszczono nas do pierwszej części sali skoro nie mogliśmy zabrać głosu" - komentuje posłanka PO.

PJ
Źródło: naTemat, Kancelaria Sejmu