Logo
Kard. Nycz o uchodźcach: trzeba im pomagać!

wp.pl

8 czerwca 2016 10:10

 

W wywiadzie jakiego kard. Kazimierz Nycz udzielił portalowi Vatican Insider duchowny stwierdza, że chrześcijanie mają obowiązek pomagania uchodźcom Bliskiego Wschodu, którzy uciekają przed wojną.

Hierarcha przypomniał,że w latach gdy nasz kraj znajdował się pod komunistycznym jarzmem kraje Europy zachodniej nie były zamknięte na ekonomicznych emigrantów z Polski. Wręcz przeciwnie, Europejczycy zdawali sobie sprawę, że Polacy uciekają nie tylko przed reżimem ale również po to, by poprawić poziom swojego życia.

Wtedy Włosi, Niemcy, Austriacy nas przyjmowali! I tak też dzieje się dzisiaj, bo przecież dwa miliony Polaków pracuje wciąż poza granicami kraju- podkreślił duchowny.

Jak twierdzi kard. Nycz przyjmowanie imigrantów nie wiąże się z zagrożeniem islamizacji. Na potwierdzenie swoich słów hierarcha podał argument związany z przyjmowaniem przez Polskę muzułmańskich uchodźców z Kaukazu.

Nie widzę, by integracja tych ludzi w Polsce stworzyła jakiekolwiek większe problemy społeczne czy religijne - stwierdził Nycz

 

C.

 

za:deon.pl