Logo
Kard. Vegliò krytykuje Europę: nieprzyjmowanie uchodźców to tępota umysłu

wikipedia.org

9 maja 2016 09:22

 

Antonio Maria Vegliò, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących zarzucił Europię tępotę umysłu a także wielki egoizm w kontekście kryzysu migracyjnego.

Purpurat tymi słowy skomentował ostatnie tragiczne doniesienia o śmierci kolejnych imigrantów na Morzu Śródziemnym. O wyżej wspomnianych wydarzeniach informował również egipski rząd, który 28 kwietnia podał, że morze zabrało co najmniej 25 młodych Egipcjan próbujących przedostać się do Europy po lepsze życie.

Zdaniem kardynała dzisiejsza Europa straciła już swe dawne charakterystyczne cechy i nie jest godna swojej wspaniałej historii. Nie jest już bowiem kontynentem poszanowania praw człowieka, mniejszości religijnych isolidarności. Purpurata ogarnia wielki smutek gdy widzi, że Europa staje się kontynentem zamkniętym na obcych. Ubolewa nad zamykaniem granic przez państwa bałkańskie a także nad niechęcią Europejczyków wobec ludzi, którzy potrzebują ich pomocy.

Kardynał zauważył również, że mimo podejmowanych prób na rzecz jedności Europa nie ma wspólnej polityki, jest bardzo samolubna w poszczególnych państwach to zaś zdaniem duchownego sprawiło, że rozmnożyły się ugrupowania radykalne, prawicowe i antyeuropejskiej. A to z kolei oznacza jedynie mury i zamykanie się Europy na świat.

C.

 

za:deon.pl