Logo
Kardynał Dziwisz nawołuje, aby zakopać rowy podziałów

6 stycznia 2017 15:35

"Naszym obowiązkiem jest wznosić się ponad jałowymi podziałami partyjnymi niszczącymi tkankę społeczną, zrywającymi międzyludzkie więzi, prowadzącymi donikąd" – powiedział podczas krakowskiej homilii poprzedzającej Orszak Trzech Króli kardynał Stanisław Dziwisz.

"Potrzeba nam takich świadectw, aby w publicznej przestrzeni naszego miasta było mniej anonimowości, a znalazło się miejsce na zdrową radość, entuzjazm, wzajemną życzliwość i poczucie braterstwa" – powiedział kard. Dziwisz.  "Taka jest nasza odpowiedź na ciemności, zalegające na wielu obszarach współczesnego świata. Taka jest również nasza odpowiedź na permanentne napięcia, spory i konflikty występujące na polskiej scenie politycznej" – dodał nawiązując do jedności młodych ludzi podczas Światowych Dni Młodzieży organizowanych w Polsce.

"Dalecy jeszcze jesteśmy od Izajaszowej wizji pokoju, w którym 'wilk zamieszka wraz z barankiem'", a "cielę i lew paść się będą pospołu". "Tym niemniej naszym obowiązkiem jest wznosić się ponad jałowymi podziałami partyjnymi, niszczącymi tkankę społeczną, zrywającymi międzyludzkie więzi, prowadzącymi donikąd. Naszym obowiązkiem jest budować cywilizację dobra, wzajemnego szacunku, społecznego dialogu i braterstwa" przekonywał kard. Dziwisz.

 

MR

źródło: dziennik.pl