Logo
Kibic skazany za obrażanie islamistów

28 czerwca 2016 17:57

Kibic Lecha Poznań został skazany na siedem miesięcy ograniczenia wolności za to, że podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała miał wznosić rasistowskie i antyreligijne hasła. Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku.

Podczas meczu ultrasi Lecha zawiesili transparent z napisem: "To dla nas oczywiste i proste, nie chcemy uchodźców w Polsce". Piotr K., który zazwyczaj kieruje dopingiem, miał krzyczeć przez megafon: "Islamista brudna k..., nam Polakom nie dorówna" czy "Cały stadion śpiewa z nami, wyp... z uchodźcami".

Oskarżony nie przyznał się do winy i twierdził, że zapis z monitoringu oraz materiały dźwiękowe są na tyle niewyraźne, że nie można stwierdzić, kto wówczas krzyczał te hasła. Jego linię obrony potwierdzili powołani w trakcie procesu świadkowie. Sąd jednak nie dał im wiary i powołał się na opinię biegłego, którego zdaniem Piotr K. rzeczywiście był autorem obraźliwych słów. Sędzia nie przyjął również argumentacji, że słowo "islamista" odnosi się do terrorystów. 

Piotr K., oprócz siedmiu miesięcy ograniczenia wolności, został ukarany również grzywną w wysokości trzech tysięcy złotych i będzie musiał wykonać określone prace społeczne. Wyrok nie jest prawomocny.

 

źródło: Rzeczpospolita

N.