Logo
Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle uratowali matkę z dziećmi z płonącego mieszkania!

15 grudnia 2016 19:16

Słysząc wołanie o pomoc nie zawahali się ani przed chwilę i ruszyli w ogień. Trzech młodych kibiców Chemika Kędzierzyn-Koźle uratowało matkę z dwójką dzieci wprost z płonącego mieszkania przy ulicy Pionierów. Zrobili to zanim na miejsce przybyła straż pożarna i być może uratowali im życie.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek. Trzech fanów lokalnego klubu piłkarskiego, w drodze na siłownię, zauważyło dym i wołanie o pomoc z jednego z bloków. Przerażona kobieta wybiegła na balkon krzycząc o ratunek. Kibice Chemika wraz z kilkoma pracownikami Usług Komunalnych natychmiast ruszyli jej na ratunek. – Akurat szliśmy na siłownię, kiedy usłyszeliśmy kobietę wzywającą pomocy. Wbiegliśmy do mieszkania, w którym było małe dziecko. Zawinęliśmy je w bluzę i wynieśliśmy na korytarzrelacjonuje Mariusz Dąbek, który wraz z Dawidem Gajdą i Tomaszem Jabłońskim ruszył na ratunek.

Całe zajście widziało także trzech pracowników lokalnych Usług Komunalnych. Trzech mężczyzn podjechało śmieciarką pod balkon na którym znajdowała się kobieta z dziećmi. Z pomocą przybyłej na miejsce policji, udało się ewakuować zagrożone osoby z płonącego budynku, po czym zostały przewiezione do szpitala. Nikt nie ucierpiał. 

Brawa za wzorową postawę!