Logo
Kidawa-Błońska o PO:"W tradycji jesteśmy konserwatywni, a jeżeli chodzi o gospodarkę, jesteśmy liberalni"

fot. Wikimedia Commons

19 sierpnia 2016 20:28

Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem programu „Politycznym Graffiti” na antenie Polsat News, w którym poruszono kwestie sporu wewnątrz Platformy Obywatelskiej, przyszłości partii oraz sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

"Siłą Platformy tak, jak powstawała było to, że był bardzo silny środek i były skrzydła: lewe, bardziej prawe. Razem potrafiliśmy znajdywać wspólne wartości. Na pewno w tradycji jesteśmy konserwatywni, a jeżeli chodzi o gospodarkę, jesteśmy liberalni. Ale mam wrażenie, że PO mimo różnych opinii, będzie dalej partią środka, i osoby o bardziej lewicowych, i prawicowych przekonaniach. Mam wrażenie, że dalej jest taka potrzeba, bo ludzie potrzebują partii odpowiedzialnej i zdroworozsądkowej [...] Mam nadzieję, że Platforma dalej będzie stała na straży, że prawa wolnościowe wszystkich obywateli powinny być szanowane"  – mówiła Małgorzata Kidawa Błońska z Platformy Obywatelskiej.

"Zapowiedź kolejnej ustawy o Trybunale pokazuje, że PiS chce skasować istnienie TK w naszym kraju, bo nie chce żadnej instytucji, która byłaby całkowicie samodzielna, a póki co Trybunał jest samodzielny. Jak prokuratura może zajmować się sędzią TK, który ma gwarancję nietykalności, immunitet? Prokurator będzie oceniał, czy prezes złamał Konstytucję?" – pytała polityk.

 

PJ
Źródło: Polsat News