Logo
Kierowcy i mieszkańcy Calais żądają likwidacji obozu dla uchodźców

fot. Wikimedia Commons

5 września 2016 11:27

Dzisiaj rozpoczęła się blokada autostrady w Calais zorganizowana przez mieszkańców miasta oraz kierowców ciężarówek. Protestujący domagają się likwidacji obozu dla uchodźców, który przez media nazywany jest "dżunglą".

Bezczelność migrantów i zarazem bezsilność lokalnych władz doprowadziły do ostrej reakcji lokalnej społeczności i kierowców ciężarówek. 

O sytuacji w Calais jest głośno od roku. Pomimo tego, z miesiąca na miesiąc imigranci stają się coraz bardziej zuchwali, władze zdają się być bezradne wobec narastającego problemu.

Często dochodzi do przypadków, kiedy migranci rzucają płonące gałęzie na drogę w celu zatrzymania tirów, co daje im czas na wejście na naczepę i tym samym przedostanie się do Wielkiej Brytanii. Zdaniem niektórych kierowców, grasujące gangi migrantów posuwają się nawet do bezpośrednich gróźb. 

Organizatorzy zapowiadają, że protest nie zakończy się dopóki nie otrzymają dokładnej daty rozbiórki "dżungli". Obecnie autostrada zablokowana jest przez kilkadziesiąt ciężarówek, samochodów i ciągników rolniczych oraz setki protestujących ludzi. 

 

źródło: bbc.com

N.