Logo
Kierwiński: Tak dla związków partnerskich."Taką nowoczesną w swoim przekazie chadecją chce być Platforma"

fot. Paweł Jaworski

18 sierpnia 2016 16:47

Poseł Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej przekonywał w programie #RZECZoPOLITYCE, że PO chce być nowoczesną chadecją na wzór partii funkcjonujących w Zachodniej Europie. Nie zabrakło też odniesienia do Nowoczesnej i nieskrywanej radości ze spadających sondaży ugrupowania Ryszarda Petru.

"Osobiście jestem zwolennikiem wprowadzenia związków partnerskich. W Europie Zachodniej chadecja rozwiązuje także te problemy. Musimy zdawać sobie sprawę, że nowy świat niesie nowe wyzwania. Partie muszą potrafić na te wyzwania odpowiadać. Taką nowoczesną w swoim przekazie chadecją chce być Platforma" – przekonywał Kierwiński.

"Ryszard Petru widział się już przyszłym premierem, liderem wielkiego ruchu zjednoczonej opozycji. Okazuje się, że te wyobrażenia zderzyły się z rzeczywistością, sondaże dla Nowoczesnej są coraz gorsze. W Nowoczesnej jest niestety takie myślenie, że to, co może podratować sondaże, to atakowanie Platformy, żywienie się Platformą. To złe myślenie, bo PO i Nowoczesna w sprawach fundamentalnych powinny współpracować" – podkreślał poseł Platformy Obywatelskiej.

 
Paweł Jaworski
Źródło: #RZECZoPOLITYCE