Logo
Kijowski: KOD będzie maszerował w Warszawie 11 listopada. Poseł Józwiak: Obawiam się zajść takich jak na pogrzebie "Inki" i "Zagończyka"

fot. Paweł Jaworski

1 października 2016 13:33

Lider Komitetu Obrony Demokracji potwierdził, że KOD będzie maszerował ulicami Warszawy 11 listopada. W rozmowie z RMF FM podkreślił, że chce jedynie świętować niepodległość. W ostatnim czasie pojawiło się wiele glosów, że jest to próba prowokacji wobec Marszu Niepodległości, który od kilku lat gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób.

"KOD będzie maszerował w Warszawie. Na pewno będziemy maszerować tak, by nie interferować z innymi marszami, imprezami tego dnia. Przede wszystkim będziemy świętować niepodległość, trudno świętować gdy państwo jest niszczone. Tak jak 4 czerwca cieszyliśmy się z odzyskanej wolności, elementy protestu były w tle​" – mówił Kijowski w RMF FM.

"Obawiam się zajść takich jak na pogrzebie "Inki" i "Zagończyka", gdzie doszło do pewnego rodzaju prowokacji. Wydaje się, że to jest środowisko, które na co dzień o tym patriotyzmie nie pamięta. W wielu przypadkach wręcz wypowiada się o nim z pewną ironią czy też negatywnie. I tutaj nagle 11 listopada zapragnęło maszerować. Nie wiem, zamierzają kontynuować ten marsz Bronisława Komorowskiego z tym nieszczęsnym czekoladowym orłem?" – mówił poseł Bartosz Józwiak w Telewizji Republika, komentując doniesienia medialne.

PJ
Źródło: RMF FM, Telewizja Republika