Logo
Kijowski na wojnie z krzyżem

8 grudnia 2016 15:04

Mateusz Kojowski, lider Komitetu Obrony Demokracji na antenie radiowej Trójki powiedział, że krzyż pownien być usunięty z przestrzeni publicznej. Odniósł się również do demonstracji planowanej na 13 grudnia. 

W latach 1983-1984 roku byłem przewodniczącym samorządu szkolnego i walczyłem o to, żeby krzyż mógł wisieć na korytarzu w szkole. Dzisiaj uważam, że krzyż w szkołach nie powinien wisieć. Nie powinien wisieć w Sejmie – mówił lider Komitetu Obrony Demokracji w Radiowej Trójce.

Kijowski odniósł się również do słów płk. Adama Mazguły. Zdaniem lidera KOD "On oczywiście nigdy nie chwalił stanu wojennego". – On przeprosił za to, w jaki sposób została zrozumiana jego wypowiedź – mówił. Odnosząc się do zapowiedzianego na 13 grudnia marszu KOD, Mateusz Kijowski zdradził, że demonstranci będą "szli spod KC PZPR pod obecną siedzibę PiS". W ten sposób chcemy symbolicznie spiąć dwa 13 grudnie: 1981 roku z 2016 rokiem. Chcemy pokazać, że jest ośrodek polityczny, który steruje poza strukturami państwa odbieraniem praw obywatelom, ograniczeniem ich praw i swobód poza konstytucyjnym i poza prawnym – dodał.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl