Logo
Kijowski prezentuje nowe twarze w zarządzie KOD

fot. Paweł Jaworski

23 czerwca 2016 20:08

Lider Komitetu Obrony Demokracji zaprezentował wynik Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji. Zarząd KOD zwiększył się do 9 osób. 

Do zarządu Komitetu Obrony Demokracji w składzie: Mateusz Kijowski, Beata Kolis, Jarosław Marciniak, Joanna Roqueblave, Radomir Szumełda, Maria Wojciechowska dołączyły kolejne trzy osoby: Magda Filiks, Krzysztof Król, Piotr Chabora.

"Magda funkcjonuje w KOD-zie od samego początku. Od pierwszych dni prowadzi region zachodniopomorski. Mimo że mieszka w Szczecinie, była też na pierwszym spotkaniu w Warszawie przy ulicy Olesińskiej i jest również członkiem-założycielem stowarzyszenia. Region, którego prace koordynuje, ma ogromne osiągnięcia i może być przykładem rzetelnej pracy i czytelnego oddzielania pracy dla wspólnego dobra od egoistycznych ambicji czy aspiracji a także politycznego zaangażowania" - przedstawia Mateusz Kijowski.

"Od zawsze zaangażowany w sprawy publiczne. Od zawsze aktywny. Od zawsze znany. W KOD-zie też od zawsze [...] Od początku był doradcą zarządu. Służył swoim doświadczeniem, wiedzą i kontaktami. Pomógł nam również wielokrotnie organizując bardzo konkretne działania. Jego uporządkowany ogląd rzeczywistości i olbrzymie polityczne doświadczenie nie raz pomogły nam również uniknąć groźnych raf i niebezpiecznych przeszkód" - pisze lider KOD o Krzysztofie Królu.

"Siła spokoju i rozwagi. Prawnik. Człowiek dialogu i konsensusu, który dyplomacji uczył się od najlepszych – Włodzimierza Cimoszewicza i Bronisława Geremka – pracował jako ich asystent. W KOD-zie również od listopada 2015 jako członek grupy prawnej na Mazowszu. Współzakładał Komitet Społeczny KOD i własnym majątkiem odpowiada za finanse KOD. Od stycznia 2016 był doradcą zarządu głównego KOD do spraw prawnych, a także członkiem zespołu koordynacyjnego Regionu Mazowsze" - recenzuje nowego członka zarządu - Piotra Chaborę.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Mateusz Kijowski / Facebook