Logo
Kijowski: w porównaniu do chrześcijańskiego terroryzmu, ten islamski nie jest zagrożeniem

26 lipca 2016 15:17

Kiedy mówimy o terrorystach islamskich to wydaje mi się, że w Polsce tego nie rozumiemy. Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskich, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem - mówił w Mateusz Kijowski w TOK FM.

Medialnie to się dobrze sprzedaje, bo można to powiązać z wędrówką ludów. (…) Gdybyśmy mieli zdefiniować o co chodzi w tych zamachach, to chodzi o fundamentalizm, którego się boimy. Boimy się fundamentalizmu islamskiego, chrześcijańskiego, czy fundamentalizmu Erdogana, czy PiS-u - dodał. 

Lider Komitetu Obrony Demokracji mówił także o swoich planach politycznych, które do końca nie są jasne. Kijowski zapowiedział, że jego organizacja szykuje się do jesiennych wyborów wewnętrznych oraz kongresu programowego. Nie przekształcimy się w partię. Ludzie, którzy tworzą KOD nie chcą by to była partia polityczna - zarzekł się, ale nie powiedział stanowczego "nie". KOD nie planuje własnych list i swoich ludzi na innych listach. Ale nie wiem co może się stać, może nie będę w KOD, różne mogą zdarzyć się rzeczy. KOD jest parasolem i płaszczem porozumienia. Łączymy partie - powiedział gość audycji w TOK FM.

 

źródło: TOK FM

N.