Logo
Kijowski:"Sondaże są coraz mniej wiarygodne, bo wielu ludzi boi się odpowiadać"

fot. Paweł Jaworski

12 lipca 2016 12:36

Mateusz Kijowski był gościem programu #RZECZoPOLITYCE, w którym poruszono temat wypowiedzi prezydenta Obamy dotyczącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider KOD w rozmowie z redaktorem Nizinkiewiczem powiedział, że "ludzie boją się przychodzić na marsze KOD".

Obama odwołał się do naruszeń demokracji w Polsce. Wykazał przyjacielską troskę wobec tego co dzieje się w Polsce z demokracją i Trybunałem Konstytucyjnym [...] Spotkaliśmy się z byłą sekretarz stanu – Madeleine Albright, która zainteresowała się tym – mówił Kijowski.

"Nie donosimy na Polskę tylko rozmawiamy o tym jak podtrzymać wartości, które wszyscy zobowiązaliśmy się przestrzegać" – dodawał.

"Ja nie mam wątpliwości, że wiele działań Jarosława Kaczyńskiego jest na rękę Putinowi. Nie mam co do tego wątplwiości. Myślę, że wiele z tych działań jest inspirowanych. Może bez świadomości polityków, ale są inspirowane" – wyraził opinię lider KOD.

"Z tego co słyszałem sondaże są coraz mniej wiarygodne bo wielu ludzi boi się odpowiadać na pytania ankieterów [...] Być może z tego samego powodu, dla którego wiele osób boi się przychodzić na demonstracje KODu. Słyszą od pracodawców:"Jak będziecie na demonstracji to będziecie mieli trudno". Są przykłady ludzi, którzy stracili pracę dlatego, że angażowali się w działania Komitetu Obrony Demokracji. Właśnie przez pojawianie się, przychodzenie na manifestacje" – zdradził Mateusz Kijowski.

 
Paweł Jaworski
Źródło: #RZECZoPOLITYCE