Logo
Kim jest przyszły lider KODu? Homoseksualistą, byłym działaczem PO i przyjacielem Donalda Tuska

9 stycznia 2017 22:06

Choć w polityce działa od lat, pozostawał mało znaną postacią. Obecnie jednak kariera Radomira Szumełdy (zwłaszcza medialna) nabiera rozpędu. Aktualnie jest wiceprzewodniczącym KODu, jednak prawdopodobnie zastąpi tonącego Mateusza Kijowskiego. Kim jest Szumełda? Na pewno dobrym znajomym rodziny Tusków. Także homoseksualistą, o czym sam zapewnił. Niewielu pamięta, że swego czasu był działaczem Platformy Obywatelskiej.

Szumełda jest bardzo aktywny działaczem KOD-u. I agresywnym. Nie waha się brać udziału w bezczelnych prowokacjach.

Pod koniec sierpnia Radomir Szumełda z Gdyni został przewodniczącym pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji. Dzień po tym odbywały się uroczystości pogrzebowe zamordowanych w 1946 r. przez komunistów Danuty Siedzikówny „Inki” i śp. Feliksa Selmanowicza "Zagończyka". Szumełda dopuścił się wtedy pierwszej prowokacji. Podał mediom nieprawidziwe oskarżenia w stronę narodowców o rzekomym pobiciu, do którego nie doszło.

Trzy lata temu Radomir Szumełda ogłosił światu wielką nowinę - jest gejem. To wydarzenie opisała Gazeta Wyborcza w artykule "Znajomy premiera ogłosił, że jest gejem i walczy z dyskryminacją". Chodzi oczywiście o Donalda Tuska. Działacz KODu utrzymuje bliskie stosunki z rodziną byłem premiera. 

Szumełda odszedł z Platformy po ostatnich wyborach parlamentarnych. Kandydował wtedy z ostatniego miejsca z partii Grzegorza Schetyny, jednak nie uzyskał znaczącego wyniku. 

Działacz KODu prowadzi restauracje w Gdańsku i modny klub w Sopocie. Czy wkrótce zostanie liderem obrońców demokracji? 

źródło: niezalezna.pl
BS