Logo
KŁAMCA Kijowski na kilka dni przed ujawnieniem faktur mówił, że nie ma pieniędzy na własne dzieci

10 stycznia 2017 13:45

Jak donosi "Gazeta Polska Codziennie", na kilka dni przed ujawnieniem faktur Mateusz Kijowski twierdził, że nie miał pieniędzy na spłatę alimentów.

Kilka dni przed "aferą fakturową" dziennikarze GPC mieli kontaktować się z Kijowskim w sprawie zmian w polskim prawie alimentacyjnym. Lider KOD powiedział wówczas, że zaległości spłaca regularnie, a alimenty i tak są "ustawione powyżej" jego wynagrodzeń od wielu lat. "W związku z tym nie jestem w stanie ze wszystkich z nich się wywiązywać" - przekonywał. 

Kijowski twierdził także, że korzysta przede wszystkim ze wsparcia rodziny. 

Mateusz Kijowski wraz z żoną Magdaleną prowadzą od maja 2014 roku spółkę MKM-Studio. Prezesem jest Mateusz Kijowski, ale członkiem zarządu jego żona, która posiada 95% udziałów. Pozostałe 5% to "działka" lidera Komitetu Obrony Demokracji. Od marca do sierpnia ubiegłego roku z konta KOD na konto spółki Kijowskiego trafiło sześć przelewów, każdy z nich na kwotę 15 190,50 zł. Wszystkie wystawione przez... Mateusza Kijowskiego. KOD płacił między innymi za hosting strony, obsługę domeny, utrzymanie poczty elektronicznej na okres 3 miesięcy (4920 zł). 

Na spotkaniu z sympatykami Komitetu Obrony Demokracji w Słupsku Mateusz Kijowski na pytanie dotyczące źródła utrzymania odpowiedział: "Ze wsparcia rodziny". 

 

źródło: Gazeta Polska Codziennie

N.