Logo
KOD jak bakteria? Kijowski o metodzie liczenia uczestników marszu

fot. youtube

10 maja 2016 18:48

"Mikrobiolodzy metodami do liczenia bakterii policzyli, że na demonstracji było 214 tys. uczestników. Liczba nie ma znaczenia. To była gigantyczna demonstracja i to jest istotne" - powiedział Mateusz Kijowski w programie Kontrwywiad w radiu RMF24.

Lider Komitetu Obrony Demokracji dosyć precyzyjnie określił liczbę uczestników ostatniej manifestacji antyrządowej w Warszawie. "Jedni mówią, że mikrobiolodzy metodami do liczenia bakterii policzyli, że 214, z kolei ktoś na "naTemacie" publikował jakieś precyzyjne obliczenia i wyszło 213" - tłumaczył się w rozmowie z Konradem Piaseckim. 

Kijowski przyznał ponadto, że na organizację marszu jego organizacja wydała 30 tys. zł. Jak twierdzi, suma ta była uzbierana na poprzednich manifestacjach, natomiast podczas sobotniego pochodu, KOD miał zebrać 180 tys. zł.

W rozmowie poruszono także kwestię współpracy antyrządowych ugrupowań. Na pytanie o układanie w przyszłości wspólnych list wyborczych, Mateusz Kijowski odpowiedział, że "jeżeli KOD będzie mógł być w tym przydatny, to chętnie pomoże -  to nie jest głównym celem KOD-u, ale się od tego nie uchylamy".

Gość Konrada Piaseckiego tłumaczył się również z niezapłaconych alimentów. "Próbuję, przygotowuję się, rozmawiam trochę z rodziną, trochę z przyjaciółmi. Być może coś się uda w tej sprawie zrobić" - mówił nieformalny szef KOD-u.

 

źródło: RMF24

N.