Logo
KOD organizuje marsz na 11 listopada. Tak samo jak Razem i Antifa

fot. Paweł Jaworski

6 października 2016 16:54

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Święto Niepodległości będzie wyjątkowo gorące. W stolicy swoje marsze organizują bowiem zarówno Komitet Obrony Demokracji jak i partia Razem wraz z Antifą. Tego dnia tradycyjnie przejdzie już największa manifestacja patriotyczna, Marsz Niepodległości.

11 Listopada to nasze święto. Święto wszystkich Polaków. Pokażemy światu, jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm, w wolnym i demokratycznym państwie. 98 lat temu, po latach zaborów, Polacy pokazali, że tu jest Polska. Siłami całego społeczeństwa. Dziś - nasza kolej - czytamy na wydarzeniu. "Obrońcy demokracji" przejdą pod hasłem "KOD Niepodległości". Więcej szczegółów zostanie jeszcze podanych.

Tego samego dnia swoją manifestację planują przeprowadzić także środowiska lewackie. Oficjalnym organizatorem jest Koalicja 11 Listopada. To nie pierwsze takie wydarzenie tego typu - w latach poprzednich bojówki Antify próbowały zablokować Marsz Niepodległości, jednak nigdy się im to nie udało. W 2011 r. ściągnięto nawet posiłki z Niemiec, ale te szybko skryły się w lokalu Krytyki Politycznej. 

Co ciekawe, środowisko KOD-u i 11 Listopada są nastawione do siebie konfrontacyjnie i zarzucają "zawłaszczanie" wydarzenia. 

Serdeczna prośba do przyjaciół z Razem i Antify. Promujcie swoje wydarzenia u siebie. Uszanujcie ludzi, którzy chcą po prostu uczcić Święto Niepodległości. Odzyskać je dla całego społeczeństwa - napisał fanpage KOD. 

W odpowiedzi na oświadczenie, że manifestacja KOD ma być “alternatywą” do nas, deklarujemy, że hasło “Nie damy się podzielić”, mamy głęboko w sercach, a nie tylko na transparentach czy w cynicznych oświadczeniach. Dlatego nie zamierzamy uczestniczyć w licytacji kto jest lepszy, to naprawdę nie czas na tworzenie kolejnych podziałów - odpowiada w oświadczeniu Koalicja 11 Listopada.

Tego samego dnia przejdzie tradycyjnie największa, niezależna manifestacja narodowa, czyli Marsz Niepodległości. Niestety promocja wydarzenia jest utrudniona ze względu na blokady Facebooka, który parę miesięcy temu skasował fanpage Marszu, mający prawie ponad 200 tys. polubień. Organizatorami narodowej demonstracji są Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny.

 

źródło: Facebook

N.