Logo
KOD zapowiada prace nad programem

fot. Paweł Jaworski

25 czerwca 2016 10:03

Lider Komitetu Obrony Demokracji odniósł się na profilu społecznościowym do kwestii związanych z działalnością ruchu. Zaznaczył, że czas, żeby wypracować wspólny program, który byłby omawiany na kongresie programowo-wyborczym KOD-u.

"Bill Clinton powiedziałby „Program, głupcze!”. Tak. Zbliża się kongres programowo wyborczy KOD-u. A u nas na razie mało widać dyskusji programowej, za to kampania wyborcza zdaje się kwitnąć. Coraz częściej widać tych, którzy chcieliby się wypromować, zdobyć poparcie, nawiązać wyborcze sojusze czy zdyskredytować konkurentów. Smutne" – pisze Mateusz Kijowski.

"Pisałem niedawno, że znacznie łatwiej osiągnąć sukces myśląc o sprawie, niż o sobie. Ale to było zwykłe krytykanctwo. Teraz, za podpuszczeniem Eli, chciałbym zaproponować kierunek. Jak zapomnieć o przedwczesnej kampanii, a zająć się tym, co naprawdę ważne. Zajmijmy się programem! Dyskutujmy o naszych planach, o pomysłach, o koncepcjach. Proponujmy, spierajmy się, budujmy i realizujmy. Jesteśmy ruchem społecznym, nie ma powodu, żeby ktoś za nas wymyślał nasz program" – podkreśla lider KOD.

"A kiedy zajmiemy się sprawą, to i osobiste walki, niesnaski czy konkurencja odejdą na drugi plan. Z korzyścią dla wszystkich, nie wątpię. A zatem... do roboty! Pamiętajmy tylko, żeby o programie rozmawiać, a nie o tym, co kto zrobił dobrze czy źle albo jak zamienić KOD w coś, czym nie jest, nie był, i nigdy nie będzie" – dodał Kijowski.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Mateusz Kijowski / Facebook