Logo
Kolbuszowa: Neobanderowiec gościem spotkania w miejskiej bibliotece?

10 października 2016 22:39

Jak informuje poratl lokalnie24.com, w piątek 14 października o godzinie 17:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Kolbuszowej miało odbyć się spotkanie z pisarzem Borysem Humeniukiem.

Janusz Radwański, organizator wydarzenia, informował na Facebooku, że gość, którego zaprosił do Kolbuszowej, to ukraiński poeta, prozaik, a od 2014  żołnierz-ochotnik, który walczy z separatystami na wschodzie Ukrainy.

Z kolei Karol Wesołowski, kolbuszowski historyk i regionalista, ujawnił, że Borys Humeniuk jest członkiem narodowo-socjalistycznej (neobanderowskiej) partii Swoboda. 14 Października 2016 o godzinie 17. w rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Kolbuszowej. Odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem oraz członkiem narodowo-socjalistycznej (neobanderowskiej) partii Swoboda, Borysem Humeniukim. Może być dobra okazja porozmawiania na temat poezji i najnowszej historii Ukrainy - napisał na portalu społecznościowym. 

Ostatecznie Janusz Radwański usunął z Facebooka wydarzenie dotyczące spotkana z Hemeniukiem, jednak nie wiadomo czy samo spotkanie zostanie odwołane. 

NW

Źródło: lokalnie24.com