Logo
Kolejna kompromitacja? Nieopublikowany wywiad Sumlińskiego z Komorowskim dziś w TVP

fot. Paweł Jaworski

7 czerwca 2016 17:35

Dzisiaj w programie "Minęła dwudziesta" (20:12) w TVP Info zostanie wyemitowany nieopublikowany dotychczas wywiad dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego z Bronisławem Komorowskim. Rozmowa poruszyła m.in. kwestię Wojskowych Służb Informacyjnych oraz fundacji Pro Civili.

Wywiad został nagrany jeszcze przed 2010 r., kiedy Bronisław Komorowski piastował funkcję marszałka Sejmu. Rozmowa zeszła na tematy związanie z WSI oraz fundacją Pro Civili, mającą związki z kontrwywiadem wojskowym. Wówczas Komorowski miał podobno przerwać dyskusję.

Były prezydent już podczas kampanii wyborczej w 2015 r. bardzo nerwowo reagował na pytania dotyczące książki Wojciecha Sumlińskiego. Zapytany o tę kwestię przez dziennikarza TVN24 Bogdana Rymanowskiego wściekł się i powiedział, że jeżeli rozmowa pójdzie dalej w tym kierunku, to "odmówi współpracy". Sam Komorowski nazwał Sumlińskiego człowiekiem "skrajnie niewiarygodnym".

Do podobnej sceny miało dojść w trakcie wywiadu, który zostanie wyemitowany dzisiaj w TVP Info. Zdaniem świadków z ekipy Telewizji Polskiej, marszałek Sejmu gwałtownie przerwał rozmowę, gdy ta poruszyła tematy związane z WSI i fundacją Pro Civili. Kompromitujący materiał nie ujrzał światła dziennego. 

 

źródło: niezalezna.pl

N.