Logo
Kolejna odsłona afery podsłuchowej. Czy możemy mówić o mafii?

fot. Wikimedia Commons

20 października 2016 10:51

Portal wpolityce.pl ujawnił kolejną odsłonę afery podsłuchowej. Tym razem chodzi o kamienicę przy ul. Zgody 4 w Warszawie. Urząd miejski oddał część nieruchomości spółce, która rzekomo nabyła prawa od pierwotnej właścicielki budynku. Problem w tym, że właścicielka zginęła w czasie wojny.

Mieszkańcy kamienicy powiadomili prokuraturę o możliwym oszustwie. Śledczy nie tylko sprawą się nie zajęli, ale ją umorzyli.

Według ksiąg wieczystych, miasto Warszawa posiada 80 proc. udziału we wspomnianej kamienicy. Znalazła się jednak spółka, która twierdziła, że nabyła w  2012 r. w Wielkiej Brytanii prawa do nieruchomości od Heleny Trempel, przedwojennej właścicielki. 

W sprawę zaangażowali się mieszkańcy kamienicy, którzy udowdnili, że Helena Trempel zginęła w czasie wojny, a prawowici spadkobiercy otrzymali już zadośćuczynienie. 

Jak dowiedział się portal wpolityce.pl od jednego ze śledczych badających aferę reprywatyzacyjną, miejscy urzędnicy i tak oddali kamienicę tajemniczej spółki twierdząc, że badanie autentyczności dokumentów to nie ich sprawa, tylko prokuratury. Ta natomiast śledztwo...umorzyła.

Teraz sprawą kamienicy przy ul. Zgody 4 w Warszawie zajmą się inni śledczy oraz prawdopodobnie komisja weryfikacyjna, której powołanie zapowiedziało ministerstwo sprawiedliwości.

 

źródło: wpolityce.pl

N.