Logo
Komisja śledcza ws. Amber Gold. Wszystkie kluby zgodne

fot. Paweł Jaworski

19 lipca 2016 21:30
Wszystkie kluby opowiedziały się w Sejmie za powołaniem komisji śledczej ds. Amber Gold. Głosowanie nad projektem uchwały autorstwa PiS w sprawie powołania komisji ma się odbyć we wtorek wieczorem.
 
PO zgłosiła poprawki, aby rozszerzyć skład komisji z 9 do 11 osób oraz zakres jej prac o zbadanie sprawy SKOK-ów. Ostatecznie jednak Komisja Ustawodawcza odrzuciła poprawkę zgłoszoną przez PO. Tym samym opowiedziała się za 9-osobowym składem, Małgorzata Wassermann, która wskazywana jest jako przewodnicząca komisji powiedziała dziennikarzom, że każdy klub będzie miał swego przedstawiciela w komisji. 
Wassermann zdradziła również, że wbrew opinii niektórych środowisk Donald Tusk nie będzie pierwszą przesłuchiwaną osobą. Przyznała również, iż część posiedzeń może odbywać się z wyłączeniem jawnośc. Na pewno pierwszą przesłuchaną osobą nie będzie Donald Tusk. Zrobię państwu pewnie zawód, chcę podkreślić, że nigdy, w żadnej swojej wypowiedzi nie powiedziałam, że Donald Tusk będzie jedną z pierwszych lub pierwszą osobą. Co prawda są takie stacje, które całą prawdę całą dobę przekazują również tę informację – nawet dziś od rana – że powiedziałam, że jedną z pierwszych osób będzie Donald Tusk. Nie, nie będzie. Podejmiemy wspólnie decyzję, jaka pierwsza instytucja będzie badana - stwierdziła podczas konferencji prasowej.
 
Paweł Jaworski
Źródło: TVP Info