Logo
Konferencja Episkopatu Polskiego zabrała głos ws. morderstwa księdza we Francji

27 lipca 2016 08:50

Proszę o modlitwę intensywną w intencji tych, którzy nie rozumieją ani wartości życia ludzkiego, ani tego, czym jest kapłan w życiu wspólnoty chrześcijańskiej – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Pełne oświadczenie brzmi:

Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci śmiercią kapłana we Francji i jednego z wiernych, którzy zostali zabici w bestialski sposób. My nie możemy z chrześcijańskiego punktu widzenia domagać się zemsty, natomiast samą zemstę możemy przezwyciężyć drogą przebaczenia. Przebaczenia, które jest trudne i bardzo wymagające. Ale jedyna jest to droga, jaką możemy zaproponować Kościołowi i wszystkim wiernym. Dlatego łączymy się z bólem tych, którzy stracili kapłana i wiernego, i jednocześnie zapewniamy ich o modlitwie w przededniu przyjazdu Ojca Świętego Franciszka do Polski. Wszystkich pozdrawiam i jednocześnie proszę o modlitwę intensywną w intencji tych, którzy nie rozumieją ani wartości życia ludzkiego, ani tego, czym jest kapłan w życiu wspólnoty chrześcijańskiej.

Wczoraj w miasteczku w Normandii dwóch islamistów wtargnęło do kościoła i zabiło 86-letniego proboszcza parafii, a innego zakładnika ciężko raniła. Napastnicy zostali zabici podczas policyjnego szturmu.

 

źródło: episkopat.pl

N.