Logo
Koniec "Poznańskich Sterydów"

cbsp.policja.pl

22 listopada 2016 09:19

Centrale Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę "Poznańskich Sterydów", która przez kilka tygodni terroryzowała bywalców poznańskich klubów, handlowała narkotykami i miała na koncie wymuszenia rozbójnicze.

Członkowie gangu najczęściej pracowali jako ochroniarze w klubach. Na jednym z filmów widać sytuację, która miała miejsce w poznańskim klubie "Czekolada". Kilku młodych, wysportowanych mężczyzn nagle zaczyna atakować ludzi tańczących na parkiecie. Nie interesuje ich kogo i za co biją - ofiarami są zarówno kobiey, jak i mężczyźni. Zadawanie przemocy wydaje się dla nich zabawą. 

Po kilku takich indydentach sprawą zainteresowało się CBŚP i Prokuratura. Według ustaleń do pobić rzeczywiście dochodziło, ale napastnicy potrafili uniknąć kary. 

17 listopada połączone jednostki CBŚP, BOA KGP oraz KMP Poznań zatrzymały 8 osób. Akcja miała dynamiczny przebieg ze względu na możliwość posiadania niebezpiecznych przedmiotów przez członków gangu. Większość z nich trenowała także sztuki walki.

Prokuratura nadal prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia całej sprawy. Policjanci apelują do świadków zdarzeń, aby ci zgłaszali się do poznańskiego CBŚP. Można to uczynić dzwoniąc pod nr telefonu 61 84 154 50.

 

źródło: TVP INFO / telewizjarepublika.pl

N.