Logo
Koniec z Naszym Elementarzem?!

www.commons.wikimedia.pl

22 maja 2016 14:53

Szefowa resortu edukacji zapowiada zamiast jednego, darmowego szkolnego podręcznika - będą do wyboru 3. Co więcej, w rozmowie z RMF FM potwierdza: "Nasz Elementarz" zostanie zlikwidowany. Ministerstwo nie będzie też wydawać i dostarczać do szkół podręczników. Zamiast tego szkoły dostaną dotacje na podręczniki.

„Decyzja o tym, kiedy nastąpi ta zmiana zapadnie w czerwcu, po konsultacjach z samorządami na temat nowego systemu dystrybucji podręcznika. Jak mówi jednak minister Zalewska, "Nasz Elementarz" będzie znikał sukcesywnie, jak będą wygasać edycje podręczników i umowy - np. z autorami oraz na druk”- mogliśmy się dowiedzieć podczas wywiadu w Rmf24.pl.

Ministerstwo nie będzie więc już tworzyć i wydawać podręczników. Zamiast tego chce natomiast wskazywać te, które będą dotowane.

„Mamy prawo do tego, żeby powiedzieć, że oto te trzy, które są zaproponowane przez wydawnictwa, będą dotowane. We wszystkich klasach podstawowych i gimnazjum. Tam, gdzie jest obowiązek szkolny. Dopiero zostaną wypracowane mechanizmy wyboru podręczników wskazywanych przez MEN oraz mechanizmy dotowania ich poprzez samorządy”- tłumaczy minister Zalewska.

Paw

Źródło: www.rmf24.pl