Logo
Lewandowski pogrąża PO [WIDEO]

14 grudnia 2016 16:50

Europoseł Janusz Lewandowski pytany przez dziennikarzy o debatę o Polsce w Parlamencie Europejskim wyraził dość kontrowersyjne stanowisko. Stwierdził mianowicie, że Bruksela patrzy na Aleppo, a powinna patrzeć na ulice Warszawy.

O godz. 16.00 rozpoczęła się w Parlamencie Europejskim debata o praworządności w Polsce. Pierwotnie miała się ona odbyć 13 grudnia, jednak ostatecznie postanowiono zmienić ten termin. O tym, że debata jest potrzebna, przekonywał Janusz Lewandowski, eurodeputowany z ramienia Platformy Obywatelskiej. Uważa on jednak, że niekorzystny jest termin. Są powody, aby Parlament Europejski po raz kolejny zajmował się Polską, choć termin na taką debatę nie jest korzystny. Parlament Europejski jest w gorączce wyborczej, patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy – stwierdził Lewandowski.

.@J_Lewandowski: @Europarl_PL patrzy dzisiaj na #Aleppo, powinien patrzeć na ulice Warszawy#wieszwiecej pic.twitter.com/7Q2HLUDtZk

— TVP Info (@tvp_info) 14 grudnia 2016

Polacy oczekują tego, że demokratyczny świat i Parlament Europejski nie pozostanie obojętny wobec tego, co się dzieje w Polsce – dodał europoseł.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl