Logo
Kopacz: Wczoraj usłyszeliśmy ze szczególną szczerością, że TVP stała się tubą propagandową opcji rządzącej

28 listopada 2016 12:54

Była premier Ewa Kopacz na zorganizowanej konferencji prasowej w Sejmie przekonywała, że TVP stało się tubą propagandową PiSu oraz podzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi reformy edukacji, proponowanej przez minister Zalewską.

Wczoraj mieliśmy wywiad, który przejdzie do historii, wywiad premier Glińskiego. TVP w ramach swojej misji edukuje społeczeństwo. My usłyszeliśmy ze szczególną szczerością w jaki to sposób dziś edukuje społeczeństwo. Edukuje w swoisty sposób. TVP stała się tubą propagandową opcji rządzącej – przekonywała.

Ale gdy spotykamy się z obywatelami i pytamy co z tą reformą edukacji, to słyszymy tylko dwa pytania: dlaczego i dlaczego tak szybko. I powiem szczerze nie usłyszeliśmy odpowiedzi na te pytania. Ale znalazł się ktoś bardzo odważny, kto powiedział, dlaczego ta reforma jest konieczna. On powiedział, że reforma jest potrzebna, by nasze dzieci uczyły się prawdziwej historii – gdzie będzie jasno powiedziane, kto jest zdrajcą, a kto patriotą – z obawą mówiła Ewa Kopacz.

PJ
Źródło: Sejm RP