Logo
Korea Północna chwali Donalda Trumpa

www.donaldjtrump.com

1 czerwca 2016 09:50

 

Portal internetowy "North Korea Today" poinformował we wtorek, że republikański kandydat na prezydenta USA jest prawdziwie dalekowzrocznym i mądrym politykiem.

Koreańczycy wychwalają Trumpa za jego dalekowzorczność i podkreślają, że tylko on jako jednyny z amerykańskich polityków może wyzwolić swój naród, który żyje w nieustannym strachu przed atakiem nukleranym ze strony Korei Płn. Zdaniem Koreańczyków jedynym sposobem na zażegnanie kryzysu pomiędzy obydoma państwami nie jest sianie obaw a skuteczny i rozsądny dialog. Przy okazji autor artykułu gratuluje Amerykanom "właściwego wyboru" w prawyborach i dodaje, że Trump powinien wygrać również ostateczną rozgrywkę o Biały Dom 8 listopada 2016 roku.

Okazuje się, że Trump nie jest szalonym, nie przebierającym w słowach ignorantem, jakim się go przedstawia, ale mądrym politykiem i dalekowzrocznym kandydatem nas prezydenta - stwierdza autor artykułu Han Yong Muk.
 
Nie obyło się również bez krytyki. Ta jednak spadła na kandydatkę Demokratów, Hilary Clinton i jej propozycję zastosowania "irańskiego modelu" szeroko zakrojonych sankcji jako metody rozwiązania problemu broni nuklearnej na Półwyspie Koreańskim.

 

C.

 

za:deon.pl