Logo
Korea Północna grozi atakiem nuklearnym. Odpowiedź na wspólne manewry USA i Korei Południowej

22 sierpnia 2016 10:53

Rozpoczęły się wspólne manewry wojskowe Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych na Półwyspie Koreańskim. W odpowiedzi Pjongjang grozi atakiem nuklearnym na obydwa kraje. Ćwiczenia odbywają się w atmosferze dużego napięcia na Półwyspie, po wielokrotnych próbach rakietowych i teście jądrowym przeprowadzonym przez Koreę Północną.

W weekend władze Korei Południowej ostrzegły swoich obywateli przed możliwymi prowokacjami ze strony Północy. Według wywiadu, może dochodzić do prób uprowadzania na Północ obywateli Południa. Ma to związek z niedawną ucieczką na Południe zastępcy ambasadora Korei Północnej w Londynie.
W związku z rozpoczynającymi się dziś ćwiczeniami północnokoreańska agencja prasowa podała, że jeśli z perspektywy Pjongjangu dojdzie do „najmniejszego śladu agresji”, Korea Północna wystrzeli rakiety z głowicami nuklearnymi w kierunku Korei Południowej i USA. Wspólne manewry Korei Południowej i USA komunistyczna Północ zazwyczaj uznaje za przygotowania do agresji na swoje terytorium.

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info