Logo
Korona Kielce sprzedana Senegalczykom

22 września 2016 09:21

Przed wakacjami doszło do spotkania radnych z byłym reprezentantem Senegalu Ibrahimą Iyane Thiamem, który tłumaczył zainteresowanie Koroną. Wskazywał, że to element rządowej strategii promocji przez sport. Radni z Kielc zgodzili się na warunki umowy sprzedaży uzgodnione między miastem a senegalską spółką NSFC Football Academy.

Za 75 proc. akcji inwestor ma zapłacić 2 mln 550 tys. zł. Milion ma trafić do miasta w dniu podpisania umowy, a reszta - do 30 czerwca 2019 roku. Informacje o finalizacji umowy potwierdził prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Czekamy jeszcze na pieniądze. Ma być delegacja z senegalskimi ministrami w składzie. Wtedy ogłosimy podpisanie umowy i odbędzie się konferencja prasowa - stwierdził Lubawski. Wskazał, że na najbliższą niedzielę, przy okazji meczu Lotto Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok, zaplanowano oficjalne spotkanie w tej sprawie. 
Obecny i przyszły właściciel mają wspierać klub kwotą po 2 mln zł za wykupienie usługi reklamowej w Koronie. Peter Kaluba, reprezentant inwestora senegalskiego, podczas sesji rady miasta opowiadał, że budżet "na poziomie 16 mln zł" pozwalałby funkcjonować spółce. Deklarował, że nakłady inwestora z roku na rok będą rosnąć.

NW

Źródło: kielce.sport.pl