Logo
KORWiN dla bezpieczeństwa. Trwa zbiórka podpisów

Fot. Jakub Szymczuk

29 lipca 2016 13:31

W całej Polsce trwa zbiórka podpisów pod projektami trzech ustaw w ramach akcji "KORWiN dla bezpieczeństwa". Inicjatorzy zachęcają do poparcia ustaw, które dotyczą kary śmierci dla morderców, liberalizacji dostępu do broni palnej oraz poszerzenia  prawo do obrony koniecznej.

Kampania, poza działalnością w terenie ma obejmować spoty, specjalnie przygotowaną stronę internetową oraz działania promocyjne w internecie. 

Jak wskazują inicjatorzy akcji: Proponujmey pakiet ustaw, które poprawią bezpieczeństwo Polaków. Nasze ustawy dają wszystkim dorosłym i odpowiedzialnym Polakom dostęp do broni, poszerzają granice obrony koniecznej pozwalając Polakom bronić siebie, swoich bliski i dobytku, przywracają karę śmierci dla morderców, która skutecznie odstrasza bandytów czyhających na nasze życie i jest sprawiedliwą karą dla zwyrodnialców.

Prezes partii Janusz Korwin-Mikke podkreśla, że partia KORWiN wychodzi z założenia, iż obywatele  powinni być chronieni, a najlepiej się broni, kiedy można zrobić to samemu. Dlatego chcemy dać obywatelom jak najwięcej praw do obrony. Przywróceniem kary śmierci dla  morderców powinno zająć się państwo. Musimy poszerzyć prawo do obrony koniecznej, tak żeby obywatel napadnięty przez bandziora mógł się obronić, zamiast bać się, że sam pójdzie siedzieć, ponieważ zrobił krzywdę bandziorowi. To przestępca powinien się bać a nie zaatakowany obywate.

Wiceprezes partii KORWiN Przemysław Wipler twierdzi, że ustawy są potrzebne ze względu na obecną sytuację międzynarodową. To, co dzieje się obecnie na świecie i w Europie, wymaga reakcji. Trwa konflikt na Ukrainie, w całej Europie trwa inwazja nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej i dramatycznie obniża się poczucie bezpieczeństwa Europejczyków, mają miejsce zamachy terrorystyczne. My jako partia KORWiN uważamy, że powinniśmy przywrócić Polakom prawo do obrony. Dlatego chcemy, by trzy projekty inicjatyw ustawodawczych, które są wspierane przez partię KORWiN, znalazły się w Sejmie i stały się przedmiotem debaty publicznej - przekonuje.

Mec. Szczepan Barszczewski, lider partii KORWiN w woj. podlaskim podkreśla, że przyjęcie proponowanego pakietu ustaw zwiększa szanse wydatnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. Wszelkie dane statystyczne wskazują, że Polska jest najbardziej rozbrojonym krajem regionu. My, Polacy mamy, obok Litwinów, najmniej broni w mieszkaniach. Musimy także skończyć z sytuacją, w której człowiek zaatakowany, broniący zdrowia bądź życia swego lub swej rodziny, musi się zastanawiał czy wybrał odpowiednie środki w celu zatrzymania ataku zagrażającego takim dobrom - wskazuje.

Projekty ustaw można przeczytać w tym miejscu: https://www.partiakorwin.pl/korwin-dla-bezpieczenstwa/
 

Natalia Wiślińska

Źródło: partiakorwin.pl