Logo
Korwin-Mikke: Nieporozumienie stało się przyczyną załamania w rozmowach KORWiN-KUKIZ'15

23 lipca 2016 10:56

Janusz Korwin-Mikke za pośrednictwem Facebooka skomentował sytuację napięć na linii Paweł Kukiz-Przemysław Wipler w związku z toczącymi się negocjacjami dotyczącymi wspólnego startu w wyborach. 

Europoseł wskazał, że przyczyną nieporozumienia są sprawy semantyczne i opaczne zrozumienie słów wypowiedzianych przez Pawła Kukiza. Paweł Kukiz powiedział publicznie z okazji tych narad o kol.Przemysławie Wiplerze: "nie ma takiej opcji, żeby jedna osoba mogła pokrzyżować szyki obu ugrupowaniom".  Rzeczywiście: to samo powiedział na spotkaniu prywatnym - w sensie: "A niech już sobie ten Wipler będzie...". Żadne propozycje "usuwania Wiplera" czy (jak sugerowali dziennikarze...) "wbijania Mu noża w plecy" nie padały. Zajęliśmy się sprawami poważnymi.  Tymczasem kol.Wipler potraktował te słowa - podobnie jak bodaj większość dziennikarzy - że p.Kukiz uważa, w sensie, że jest oczywiste, że kol.Wiplera usunie się z drogi. Więc natychmiast w wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" zaatakował KUKIZ'15. Co z kolei rozwścieczyło p.Kukiza. Ach, ta semantyka...

Janusz Korwin -Mikke wyraził również ubolewanie, że to starcie przyczniło się do przestoju w rozmowach. Byłoby to przezabawne i pouczające - gdyby nie to, że stało się przyczyną załamania w rozmowach KORWiN-KUKIZ'15... Jedno jest pewne: anty-systemowcy mają wigor i refleks! Cóż: trzeba poczekać, aż im przejdzie. Na szczęście: wakacje! - zakończył wpis.

Paweł Jaworski

Źródło: Facebook.com/janusz.korwin.mikke