Logo
Korwin-Mikke:"PiS jest amerykańską agenturą, USA w tej chwili popiera Ukrainę więc i PiS ją popiera"

fot. Paweł Jaworski

10 lipca 2016 17:56

Janusz Korwin-Mikke skomentował sytuację wokół rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i dużą chęć współpracy między rządem Prawa i Sprawiedliwości a stroną ukraińską. Prezes partii KORWiN powiedział, że "PiS jest amerykańską agenturą. USA w tej chwili popiera Ukrainę więc i PiS ją popiera"

"Chciałbym przypomnieć, że historia nie daje się zagłuszyć. W czasach internetu i powszechnego dostępu do źródeł ludzie pamiętają o Rzezi wołyńskiej i po prostu chcą, żeby tego nie zamazywać dla celów politycznych" – komentował Janusz Korwin-Mikke.

 

 

Prezes partii KORWiN wspomniał również o Rzezi galicyjskiej, która również miała miejsce na tamtych terenach w roku 1846.

"Nie mam najmniejszej ochoty brać udziału w popieraniu Ukraińców. Parę razy to robiliśmy i parę razy skończyło się to fatalnie. Na Zachodniej Ukrainie niezbyt nas lubią, w kręgach zbliżonych do banderowców. Za krytykowanie Bandery na Ukrainie idzie się siedzieć, więc jest to ich narodowy bohater. Ja się bardzo cieszę, że Ukraina ma kłopoty z Rosją, że 4/5 wojsk ukraińskich musi być na tamtej granicy, a nie granicy z Polską. Ukraina rości sobie prawa do Zasania, Chełmszczyzny, Łemkowszczyzny oraz Bieszczad, które uważa za ziemie ukraińskie" – wyjaśniał.

 
Paweł Jaworski
Źródło: YouTube