Logo
Korwin-Mikke:"Zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych, którzy pochwalają działania UPA i OUN!"

fot. Paweł Jaworski

16 sierpnia 2016 09:10

Prezes partii KORWiN w stanowczych słowach zapowiedział, że będzie domagał się by Parlament Europejski zakazał wpuszczania przedstawicieli władz ukraińskich, którzy pochwalają działania UPA i OUN. 

Janusz Korwin-Mikke na swoim blogu zamieścił wpis, który odnosi się do obecnej sytuacji politycznej na Ukrainie. Krytykuje w nim nie tylko stronę ukraińską, za to, że odwołuje się do tradycji banderowskiej, ale także struktury Unii Europejskiej, które z pobłażliwością przyglądają się temu procesowi.

"Republika ukraińska wychwala zbrodniarzy z UPA, gloryfikuje Stefana Banderę – i za to odpowiada! Bo to nie był jakiś ślepy poryw narodu ukraińskiego, tylko akcja ludobójstwa świadomie i starannie zaplanowana przez tę organizację i jej kierownictwo. I dopóki na Ukrainie nie tylko się UPA/OUN wychwala, ale i obowiązuje ustawa karząca więzieniem za potępianie Stefana Bandery – to Polacy nie mogą uznawać, że Ukraina porzuciła mongolski system wartości na rzecz europejskiego" – pisze Janusz Korwin-Mikke.

"Dlatego w Parlamencie Europejskim zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych przedstawicieli obecnej republiki ukraińskiej, którzy pochwalają działania UPA i OUN!" – zapowiedział lider partii KORWiN.

Paweł Jaworski
Źródło: korwin-mikke.blog.onet.pl