Logo
Korwin: "Superpaństwo było zaplanowane od razu"

fot. Wikimedia Commons

27 czerwca 2016 19:20

"Powstanie superpaństwa było zaplanowane od samego początku. Spiskowcy, którzy przemienili EWG na Wspólnotę, a Wspólnotę Europejską na Unię, od razu zakładali, że najpierw będzie konfederacja, potem federacja, a na końcu scentralizowane państwo, takie jak Związek Socjalistycznych Republik Europejskich" - mówił podczas konferencji prasowej w sejmie Janusz Korwin-Mikke.

Jest to odpowiedź na propozycję ministrów spraw zagranicznych Niemiec i Francji, aby w miejsce Unii Europejskiej stworzyć "superpaństwo" z jednolitym systemem prawno-podatkowym i jedną armią. Sprawę ujawniło TVP.INFO.

Szefowie dyplomacji obu państw w dokumencie, mającym być ultimatum dla reszty krajów UE, rysują wizję kryzysu gospodarczego i migracyjnego, na który jedyną receptą jest skrajna integracja państw Starego Kontynentu. "Superpaństwo" miałoby także jedną granicę, chronioną przez europejską straż.

Zdaniem lidera partii KORWiN, Brexit był przygotowywany już wcześniej, aby "Wielka Brytania nie wsadzała kiju w szprychy machinie, która ma utworzyć scentralizowane państwo". Jak twierdzi JKM, gdyby Wielka Brytania została w Unii, taki pomysł nigdy nie zostałby zrealizowany.

 

źródło: Youtube/TVP.INFO

N.