Logo
Kosmos! Ośmiu mężczyzn ma majątek równy bogactwu połowy ludzi na Ziemi

fot. Flickr

17 stycznia 2017 09:09

Bogactwo tej ósemki opiewa na niewyobrażalne kwoty i wciąż rośnie. Majątek 8 najbogatszych ludzi świata jest równy stanu posiadania 3.6 miliarda najbiedniejszych Ziemian. Jeszcze rok temu te proporcje dotyczyły 62 najbogatszych. 

Bill Gates, Warren Buffett, Carlos Slim, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Amancio Ortega, Larry Ellison i Michael Bloomberg - oto oni. Majątek tych panów sięga blisko 426 miliardów dolarów. Tak wynika z ostatniego raportu Oxfam International. To niewyobrażalne sumy pieniędzy. 

 Takie dramatyczne nierówności są pułapką dla milionów żyjących w ubóstwie. Dzieli nasze społeczeństwa i zatruwa naszą politykę - powiedział Paul O'Brien, wiceprezes Oxfam America.

Publikacja raportu nie jest przypadkowa. Już wkrótce odbędzie się światowe forum ekonomiczne w szwajcarskim Davos. Na corocznym zjeździe spotykają się liderzy polityczni i finansowi, oraz jedni z najbogatszych ludzi na świecie.

Proporcje stanu posiadania majątku na Ziemi są niebywałe. Od 2015 roku 1 procent populacji posiada większy majątek od reszty obywateli planety. - Pomimo tego że światowi liderzy postawili sobie za globalny cel zmniejszenie nierówności, przepaść między bogatymi a resztą poszerzył się - napisano w raporcie.

źródło: niezalezna.pl
BS