Logo
Kowalski o KOD: nigdy w życiu nie zhańbili się pracą swoich białych rączek

wykop.pl

8 maja 2016 04:56


Goszczący w programie "Dziś wieczorem" lider stowarzyszenia Narodowcy RP, Marian Kowalski ostro skrytykował działania Komitetu Obrony Demokracji.

Zdaniem Kowalskiego KOD zrzesza ludzi, którzy w całym swoim życiu nie zhańbili się pracą swoich białych rączek zaś chęć obalenia obecnej legalnie wybranej władzy wynika tylko i wyłącznie z obaw związanych z utratą intratnych,państwowych stanowisk. 

Wizja zarobkowania na siebie tak ich przeraża (polityków KOD), że są gotowi do największych podłości – mówił Kowalski.

Kowalski przekonywał ponadto, że obecnie demokracja w Polsce nie jest zagrożona. Jako niezbity dowód na w pełni demokratyczne państwo podał ostatni Marsz Niepodległości, który bez udziału policyjnych prowokatorów przebiegł bez najmniejszych zarzutów. Zdaniem Kowalskiego to właśnie walczący dzisiaj o demokrację politycy z PO i PSL niegdyś wykorzystywali instytucje państwowe do tłamszenia patriotycznych demonstracji, łamiąc tym samym zasady demokratycznego państwa, w którym każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów.Co więcej wszyscy ci, którzy dzisiaj zasilają szeregi KOD i walczą o demokrację, tak naprawdę nic o niej nie wiedzą. 

_Kilka razy kandydowałem i mimo, że nie zostałem prezydentem, to nie gniewam się na wynik jak obecna opozycja, dla której demokracja oznacza jej wygraną. A jak przegrywają, to jest jakiś zamach i faszyzm. To jest brak honoru i nieprzestrzeganie zasad gry_ – podkreślał Kowalski. 

Tymczasem na sobotę 7 maja KOD wraz z partiami opozycyjnymi zaplanował w Warszawie manifestację, która o godz. 13.00 wyruszy spod siedziby Prezesa Rady Ministrów. Tematem przewodnim antyrządowej manify jest poparcie dla obecności Polski w UE. Również na ten sam dzień środowiska narodowe zaplanowały kontrmanifestację wyruszającą o godz. 11.00 spod Katedry Praskiej. 

C.

za: tvpinfo.pl