Logo
Kraków: Brutalny atak na ratownika medycznego

26 listopada 2016 17:39

Jak informuje RMF FM, ratownik medyczny został brutalnie zaatakowany przez pacjenta podczas udzielania mu pomocy. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w centrum Krakowa. 

W piątek po północy ratownicy ze stacji pogotowia ratunkowego w Katowicach zostali wezwani do mężczyzny, będącego pod wpływem alkoholu i po zażyciu leków. W trakcie przekazywania pacjenta do izby przyjęć szpitala przy ul. Raciborskiej mężczyzna mocno uderzył ratownika w głowę. Podczas składania zeznań na komisariacie poszkodowany ratownik źle się poczuł. Z silnym bólem głowy, nudnościami i wysokim ciśnieniem trafił do jednego z katowickich szpitali.
Niestety, to kolejny w ostatnim czasie przypadek pobicia naszego ratownika. W zeszłym roku mocno pobici zostali nasi pracownicy m.in. w Chorzowie i Zabrzu - wskazał Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Takich przypadków zdarza się nawet kilkanaście w roku. Nie mówiąc już o przypadkach agresji słownej, które trudno zliczyć. Artur Borowicz przypomina, że ratownik medyczny w trakcie pracy jest funkcjonariuszem publicznym. 
 

NW

Źródło: dziennikzachodni.pl