Logo
Krwawa noc w Turcji. Erdogan odzyskuje kontrolę nad krajem

foto: onet.pl

16 lipca 2016 09:49

Jak informują tureckie media w nocnych starciach pomiędzy siłami wiernymi prezydentowi Erdoganowi a częścią wojska, które wywołało zamach stanu zginęło ponad 90 osób. Liczba rannych przekroczyła 1150 osób. Z informacji podawanych przez analityków i ekspertów wynika, że kontrolę nad Turcją odzyskują siły rządowe.

W całym kraju trwają aresztowania osób powiązanych z puczystami. Jak podaje turecki resort sprawiedliwości do tej pory zatrzymano już 1563 osoby, w tym kilkuset wojskowych.

Wielu Turków, zwłaszcza mieszkańców stolicy miało bezsenną noc. Jak relacjonuje korespondentka BBC:
 
Ludzie powoli zaczynają wychodzić z domów. Część sklepów została otwarta, samochody i taksówki wyjeżdżają na ulice. Jeszcze kilka godzin temu w Stambuł był zupełnie opustoszały.
 

Rząd twierdzi, że sytuacja jest pod kontrolą, ale jeszcze dziś ma odbyć się nadzwyczajne zgromadzenie parlamentarne. Na 10:30 zaplanowano także prorządowe wiece - taka informacja jest ogłaszana z meczetów.

Przypomnijmy, że walki wybuchły wczoraj, późnym wieczorem. Więcej: http://prostozmostu.net/news/zamach-stanu-w-turcji-f-16-nad-ankara

(bb)

Źródła: rmf24.pl/gazeta.pl/onet.pl