Logo
Krwawe ataki w Afganistanie i Pakistanie. Wśród rannych żołnierzy jest Polak

13 listopada 2016 11:50

Jak informuje portal reporters.pl. talibowie zaatakowali główną amerykańską bazę wojskową Bagram w Afganistanie, kolejny atak miał miejsce w Pakistanie. 

Jak potwierdził Sekretarz Obrony USA Ashton Carter, w wyniku samobójczego ataku bombowego na bazę Bagram na północ od Kabulu zginęło w sobotę czterech amerykańskich żołnierzy. Dodał, że jest też 17-tu rannych – 16 Amerykanów i Polak. Jest on już w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzimy śledztwo w sprawie tej tragedii i podejmiemy kroki w celu zaostrzenia procedur bezpieczeństwa. Mamy na ten zamach tylko jedną odpowiedź – nie zrezygnujemy z obrony naszego kraju i pomocy dla Afganistanu w zapewnieniu mu bezpiecznej przyszłości – podkreślił minister.

Wybuch nastąpił w pobliżu kantyny wojskowej. Poprzedni tak duży zamach na bazę Bagram miał miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wtedy zamachowiec – samobójca na motocyklu zabił 6-ciu amerykańskich żołnierzy. Kolejna bomba wybuchła w sufickim meczecie w pakistańskiej prowincji Beludżystan. Jak podaje „Daily Pakistan”, jest 52 zabitych i ok. 100 rannych. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie.

NW

Źródło: reporters.pl