Logo
Krzysztof Brejza i Borys Budka w Sejmie: Ziobro idzie drogą towarzyszy komunistycznych z 1947 roku

fot. Wikimedia Commons

13 stycznia 2017 18:24

Na konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej komentowali wniosek Zbigniewa Ziobry, który wpłynął do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania konstytucyjności wyboru 3 sędziów TK w 2010 roku. 

"To niesamowita hipokryzja i wprowadzanie w błąd opinii publicznej, ale naszym zdaniem to kolejny krok do budowy państwa autorytarnego. To odejście od demokracji parlamentarnej. W podobnie kłamliwy sposób postępowali komuniści w roku 1947 – wygaszanie mandatów sędziów przez ministra sprawiedliwości Henryka Świątkowskiego. Minister Ziobro idzie drogą towarzyszy komunistycznych z 1947 roku i na to zgody Platformy nie będzie" – mówił Krzysztof Brejza.

"Można się zastanawiać, czy Zbigniew Ziobro prowadzi jakąś wewnętrzną wojnę z Jarosławem Kaczyńskim, bo możemy tylko przypomnieć, że w 2010 roku klub PiS gremialnie poparł sędziego Tuleję na to stanowisko. Można zadać pytanie: dlaczego teraz Ziobro podważa wybór sędziego, na którego głosowali wówczas posłowie PiS? To wyjątkowa hipokryzja ze strony ministra Ziobro, ale to grozi również tym, że w każdej chwili prokurator generalny będzie próbował obalić legalnie wybranych sędziów TK, by później próbować udowadniać, że wyroki, które mu się nie podobają, również nie mają mocy prawnej. PiS postanowił dokonać ostatecznej rozgrywki z Trybunałem" – przekonywał Borys Budka.

PJ
Źródło: Polsat