Logo
Ks. Isakowicz-Zaleski: "Ks. Sowa z Lisem "hula" we Francji. Co na to przełożeni?"

fot. Interia

20 czerwca 2016 18:41

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski skomentował na profilu społecznościowym aktywność ks. Sowy, który obecnie przebywa we Francji w towarzystwie Tomasza Lisa. Kapłan odnosi się także do sprawy ks. Międlara.

"Jak to dobrze jest duchownemu archidiecezji krakowskiej, gdy ma brata posła z PO. Zamiast duszpasterzować na parafii lub zajmować katechizacją czy działalnością charytatywną można sobie pohulać z Tomaszem Lisem i ferajną we Francji. Na dodatek, może też dobrze zarabiać na etacie. I to nie tylko w TVN, ale w biznesie" – pisze ks. Isakowicz-Zaleski.

W tym miejscu podaje adres jednego z największych dystrybutorów granulatów tworzyw sztucznych oraz folii opakowaniowych w Polsce spółki "Krakchemia" z Krakowa. Okazuje się, że ks.Sowa jest członkiem rady nadzorczej spółki.

"Absolwent teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej, dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu, dziennikarz i publicysta, stały komentator TVN24 oraz autor licznych tekstów w czołowych tygodnikach. W ostatnich latach ekspert w zakresie etyki biznesu i współautor kilkunastu programów poświęconych tej tematyce. Aktualnie pełni funkcję dyrektora naczelnego kanału telewizyjnego religia.tv. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania firmą oraz public relations obejmujące między innymi komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, jak i marketing i reklamę zdobywał pełniąc szereg funkcji na stanowiskach kierowniczych w takich instytucjach medialnych jak ogólnopolska sieć Radia Plus, Telewizja Religia Sp. z o.o. czy fundacjach. Zgodnie z oświadczeniem spełnia kryteria niezależności" – czytamy na stronie.

"Po prostu, żyć a nie umierać. A co na jego przełożeni? Tradycyjnie nic, bo "na szczęście" nie jest on związany z prawicą jak ks. Międlar czy ks. St. Małkowski. No cóż, taka postawa to czytelne przesłanie przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie" – kończy swój wpis ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

 

Paweł Jaworski
Źródło: Facebook / fot. Interia.pl