Logo
Kto odpowiada za cenzurę Facebooka oprócz działaczki KOD? Ludzie z TVN, GW i Onetu

twitter.com/cezarygmyz

11 października 2016 17:51

Dziennikarz śledczy Cezary Gmyz oświadczył ostatnio, że w redakcji polskiej wersji Facebooka znajdują się osoby powiązane z Komitetem Obrony Demokracji, ale także jak się okazuje również z Gazetą Wyborczą, TVN-em oraz portalem Onet.pl.

 O sprawie zrobiło się głośno w związku ze skandalicznym wydarzeniem na Facebooku, który szkalował Jana Pawła II. Wielu użytkowników tego portalu społecznościowego zgłosiło ten fakt do administratorów stronki, ale ci nie uznali za słuszne usunięcie tego wydarzenia.  Rozgorzała dyskusja, w której przypomniane zostało, że liczne portale reprezentujące prawicowe poglądy zostały zablokowanych przez te same osoby, które w tym przypadku nie podjęły takiego działania.

Cezary Gmyz ujawnił wcześniej, że do polskiej redakcji tego portalu należy działaczka KOD. Okazało się też, że pracuje w niej również były szef Onetu. W tym gronie znalazły się też dziennikarki z TVN i Gazety Wyborczej. Według szerokiej opinii, nieprzypadkowy jest dobór tych osób i wyjaśnia niejasne niekiedy decyzje o blokowaniu różnych profili.

KD

Za:wmeritum.pl